آکایران :Titan XD Warrior
/section>

شرکت نیسان طی روزهای گذشته در نمایشگاه خودروی دیترویت ۲۰۱۶ از طرح مفهومی بسیار جذاب خودروی Titan XD Warrior رونمایی کرد. در ادامه همراه زومیت باشید.

بنا به گزارش آکاایران : شرکت خودروسازی نیسان اخیرا و در نمایشگاه خودروی دیترویت، از طرح مفهومی خودروی Titan XD Warrior که در حقیقت نسخه ای به روز شده از خودروی Titan XD است، رونمایی کرد. در این خودرو نیز همانند Titan XD از پیشرانه ی ۸ سیلندر کامینز استفاده شده است. طول سیستم تعلیق Warrior نسبت به نسخه ی عادی Titan XD، در حدود ۷.۶ سانتی مترافزایش یافته و در آن از تایرهای قطور ۳۷ اینچی استفاده شده است. در حقیقت نیسان در این خودرو از سیستم تعلیقی استفاده کرده که مناسب خودروهای مسابقه ای است. نیسان با اضافه کردن المان هایی مانند پوشش گل گیر، چراغ های سقفی و اسپویلرهایی از جنس فیبر کربن، به این خودرو ظاهری خشن بخشیده و آن را به گزینه ای مناسب برای مسابقات آفرود بدل کرده است.

آکاایران: نیسان خودروی مفهومی Titan XD Warrior را معرفی کرد

اما در نمای داخلی این خودرو نیز از همان طیف رنگ و زبان طراحی بدنه ی آن بهره گرفته شده است. نصب غربیلک فرمان تمام آلومینیومی و نمایشگرها و کلیدهای اضافی در این خودرو با هدف بهره بردن از تمام توان و قابلیت های آفرود این خودرو صورت گرفته است.

نیسان

متاسفانه شرکت نیسان اطلاعاتی در خصوص تولید یا عدم تولید این خودروی مفهومی منتشر نکرده است. اما از بیانیه ی این شرکت می توان برداشت کرد که احتمال تولید انبوه Titan XD Warrior وجود دارد. خوزه مونیوز رئیس شعبه ی ایالت متحده ی نیسان می گوید:

احتمالا برنامه ی شرکت نیسان برای سود بردن از این خواست و تمایل خریداران خودروهای پیکاپ، تولید انبوه و عرضه ی Titan XD Warrior به بازار خواهد بود.

titan xd warrior

 اما قطع به یقین می توان انتظار داشت که نیسان نسخه های مختلفی از Titan را روانه ی بازار کند. از این جمله می توان به نسخه ای کوچک تر از Titan XD اشاره کرد. در حال حاضر تنها نسخه ی دیزلی از خودروی Titan چهار درب به بازار عرضه شده است. در آینده ی نزدیک نیز شاهد عرضه ی این پیکاپ در دو نسخه ی جدید یکی با پیشرانه ی بنزینی ۸ سیلندر ۳۹۰ اسب بخاری و دیگری با پیشرانه ای نامعلوم، خواهیم بود.

مهرداد عیسی لو

منبع : titan xd