قیمت خودرو بوگاتی ویرون + عکس و فیلم


بوگاتی ویرون با رکورد سرعت کیلومتر برساعت پرسرعت ترین خودروی اسپرت در جهان محسوب میشود. اما این خودرو چگونه ساخته شده و مراحل ساخت آن به چه صورت می باشد؟ قیمت خودرو بوگاتی ویرون به پول ایران چقدر است؟


بوگاتی ویرون از سری افسانه های بوگاتی و یکی از سریع ترین خودروهای عصر حاضر است که  از ایده یک خودروی سوپر اسپرت و فوق سریع در آزمایشگاه های گروه خودروسازی فولکس واگن شروع شد و با اتمام کار لقب کنکورد جاده ها را به خود اختصاص داد.نام ویرون از پیر ویرون که قهرمان مسابقه ۲۴ ساعته مردان در سال ۱۹۹۳ با ماشین بوگاتی بود ، گرفته شده است . این خودرو به عنوان خودروی منتخب دهه گذشته برنامه مشهور تخت گاز برگزیده شد.

مراحل ساخت بوگاتی ویرون

در اوایل قرن بیستم میلادی نام بوگاتی با سرعت و کیفیت و زیبایی گره خورده بود، اتوره بوگاتی فرانسوی در سال 1909 بوگاتی را راه اندازی کرد و برخی از خودروهای افسانه ای زمان خود را به مرحله تولید رساند، اما بدشانسی و تغییر در بازار باعث شد تا بوگاتی در سال 1952 تعطیل شود.

در سال 1998 گروه فولکس واگن، برند بوگاتی را خرید و برخی مدل های کانسپت خود را با نام بوگاتی روانه نمایشگاه های مختلف کرد تا اینکه در سال 2001 تصمیم گرفت تا سریع ترین خودروی موجود در جهان را با نام بوگاتی تولید کند.

از آن زمان بود که پروژه ساخت بوگاتی ویرون کلید خورد. خودرویی که مجریان برنامه محبوب و مشهور Top Gear آن را بهترین خودروی ساخته شده در تاریخ بشری می دانند.

در ادامه نگاهی خواهیم داشت به فرآیند ساخت و تست این هیولای سرکش.

سرعت بوگاتی ویرون

 موتور 16 سیلندری قلب تپنده ویرون است.موتور ویرون در اتاق هایی مجزا و کاملاً به صورت دستی ساخته می شود. موتور ویرون درواقع ترکیبی W شکل دارد و از یک جفت موتور V8 ساخته شده که به هم متصل هستند. ساخت یک موتور بوگاتی ویرون به صورت دستی توسط مهندسین یک هفته به طول می انجامد.هر کدام از پیستون ها از قطعات آلومینیومی یک تکه و خاص برش می خورند.

سرعت بوگاتی

بعد از ساخت موتور برای اولین بار، مراحل تست آن بر روی یک پلتفرم دینامیکی انجام شد تا خروجی موتور اندازه گیری شود. موتور بوگاتی ویرون در واقع بیش از 1000 اسب بخار نیرو تولید می کند.

هنگامی که ویرون برای اولین بار برای تست وارد جاده شد از پشت اگزوز آن 2 متر شعله آتش بیرون می آمد که برای یک خودروی خیابانی غیر قانونی محسوب می شد! بنابراین مهندسین بوگاتی به دنبال بالا بردن ظرفیت خنک کنندگی برای ویرون 10 رادیاتور مجزا در نظر گرفتند.

قیمت بوگاتی ویرون

شرکت ایتالیایی ریکاردو مسئولیت ساخت گیربکس ویرون را بر عهده گرفت. با وجود اینکه امروزه خودروهایی با سیستم کلاچ دوگانه عادی به نظر می رسند، اما ویرون در آن سال ها جزء اولین خودروهایی بود که به این مکانیزم مجهز می شد.

حال چه چیزی می تواند این غول سرکش را مهار کند؟ بوگاتی ویرون ترمزهای کربنی- سرامیکی بزرگی دارد که همگی به صورت دستی در آلمان ساخته می شوند. این ترمزهای بزرگ می توانند تا دمای 980 درجه سانتی گراد را تحمل کنند اما باز هم برای مهار سرعت بالای ویرون کافی نیستند.

اینجا است که در سرعت های بالای 200 کیلومتر بر ساعت بال عقبی متحرک به کمک کم کردن سرعت ویرون می آید. این بال عقبی تا 70 درصد نیروی لازم برای متوقف کردن ویرون را تأمین می کند.

بال عقب و قسمت جلوی خودرو از استیل ضد زنگ و ضد خش با در جه کیفی بالا که در صنایع فضایی مورد استفاده قرار می گیرد ساخته می شود.مخزن سوخت ویرون از 250 قطعه مجزا ساخته شده است که پروسه تکمیل کردن آن سه روز به طول می انجامد.هنگامی که قطعات اصلی آماده شدند همگی به کارخانه بوگاتی در فرانسه ارسال می شوند.

قیمت بوگاتی

تا آن زمان هیچ تایری برای خودرویی با چنین سرعت ساخته نشده بود. شرکت میشلین مسئولیت ساخت تایر بوگاتی ویرون را بر عهده می گیرد. در ابتدا میشلین دونوع لاستیک برای ویرون تولید می کند. یکی برای جاده و یکی برای مسابقه. اما بوگاتی با این ایده مخالفت کرده و درخواست یک نوع تایر واحد می دهد. تولید یک تایر عادی در کارخانه 30 ثانیه زمان می خواهد. تولید یک حلقه تایر ویرون یک ساعت زمان نیاز دارد. 4 حلقه لاستیک بوگاتی ویرون 17 هزار دلار قیمت دارند.

 هنگامی که اسمبلی اولیه انجام شد، قطعات به آتلیه بوگاتی در مالشیم فرانسه ارسال می شود. آتلیه در زبان فرانسوی به معنای استودیو و کارگاه هنری است.

بوگاتی ویرن

شاید باور این موضوع کمی مشکل باشد اما قسمت جلو و عقب خودروی ویرون تنها با 14 پیچ به هم متصل می شوند. درواقع اتصال شاسی یک تکه ویرون تنها با 14 پیچ انجام می شود.

بعد از تکمیل و مونتاژ انواع تست های مختلف بر روی خودرو انجام می شود. هر خودرو به اندازه یک کیلومتر رانده می شود تا از عملکرد صحیح خودرو اطمینان حاصل شود.هنگامی که ویرون با حداکثر سرعت خود حرکت کند طول یک زمین فوتبال را در یک ثانیه طی کند!

 

قیمت خودرو بوگاتی ویرون + عکس و فیلم 5/5 6
منبع : مدآنلاین-/ف